• LODÓWKA TURYSTYCZNA 24 litry chłodzi lub grzeje

Symbol: 13377633884
Stan Nowy
Kod producenta RAM110222
Marka Inna podana
Model URZ3110
180.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu w ciągu kilku dni kurierem DPD
Cena przesyłki Brak
Dostępność 1 szt.

Zamówienie telefoniczne : 601 33 44 25

Zostaw telefon

Podana cena dotyczy jednej sztuki lodówki turystycznej.

Cena za 1 szt.

Zasada działania i praktyczne wskazówki.

Lodówka turystyczna zbudowana w oparciu o moduł Peltiera.

Nie zwiera agregatu chłodniczego i gazów chłodniczych.

Moduł Peltiera to ceramiczna płytka , która po podłączeniu do niej napięcie ( 12V ) z jednej strony chłodzi a z drugiej grzeje.

W przypadku takiej lodówki ciepło z grzania się płytki poprzez wiatraczek oddawane jest do otoczenia - powietrza , a chłód do wnętrza lodówki - schładzając znajdujące się w niej produkty.

Prosta ale jakże skuteczna zasada działania tego typu lodówek , chłodziarek , mini barów , ochładzaczy do piwa , itp.

W praktyce często spotykam się z podstawowym pytaniem "ile ona stopni schładza" ? Nie ma jednej odpowiedzi na takie pytanie . Schładza o kilkanaście stopni poniżej temperatury otoczenia i w praktyce bez wkładów lodowych jest to około 10-18'C poniżej temperatury otoczenia.Wynika to z jej budowy i rozwiązania z modułem Peltiera . Czy to ta czy inna tego typu lodówka to zasada działania ta sama.

Mniej schładza jeśli znajduje się nagrzanym słońcem samochodzie gdzie temperatura dochodzi do 60'C w słońcu a więcej schładza np w zacienionym chłodnym miejscu gdzie temperatura otoczenia panuje około 13-15'C - tam potrafi temperatura w lodówce obniżyć się do zera a nawet zejść kilka stopni poniż. Ktoś powie - to zwiększyć jej moc - oczywiście im większą zastosujemy płytkę Peltiera i jeszcze ,mniejszą komorę lodówki ( ilość litrów )  tym uzyskamy większą "moc " chłodzenia , ale jak to w życiu nic za darmo. Przeciętnie tego typu lodówki pobierają ok. 6-7A prądu z naszego akumulatora 12V - to już jest sporo zwłaszcza na postoju , kiedy to akumulator nie jest ładowany przez alternator.

Gdyby moduł Peltiera wył większy i lodówka miała "chłodzić jeszcze bardziej " to prąd pobierany był by rzędu 12 -18 A co w kilkadziesiąt minut "zajeździło" by nasz akumulator i mógł  by być problemy z odpaleniem pojazdu na parkingu. Proszę o tym pamiętać i nie oczekiwać "mrożenia na kość" przez taką lodówkę .

Doskonałym tanim i skutecznym sposobem "wspomagania" efektu chłodzenia jest zamrożenie w naszej zamrażarce domowej zwykłej plastykowej butelki z wodą z kranu i taką "butlę lodu" umieścić w naszej turystycznej chłodziarce wraz z przechowywaną w niej żywnością czy np. piwem.

Zabieg taki daje doskonałe efekty w praktyce na kilkanaście godzin. Butelkę lodu można owinąć warstwą zwykłej papierowej gazety lub szarym papierem- doskonały izolator termiczny co zapewni wolniejsze oddawanie zimna do wnętrza lodówki. Wszystko zależy na ile godzin potrzebujemy naszą lodówkę turystyczną .

Lodówki sprzedawane na tej aukcji w mojej praktyce najlepiej sprawdziły się jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Opis ogólny

- Pojemność: 24L

- Zasilanie: DC12V oraz sieciowe AC 100-240V 50-60Hz

- Moc:

- DC: chłodzenie 40W ±20%, grzanie 32W ±20%

- AC: chłodzenie 56W ±20%, grzanie 52W ±20%

- Chłodzenie: 12 - 18 stC poniżej temperatury otoczenia

- Grzanie: +65stC

- Wymiary:

- zewnętrzne: 39 x 29 x 42 cm

- wewnętrzne: 32 x 22 x 34 cm

- Waga ok. : 3,9kg

image
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci